קיצור שבוע העבודה ל 42 שעות

ביום 18.3.2018 חתמו ואישרו שר הרווחה חיים כץ ושר האוצר משה כחלון צו הרחבה (להלן: "ההסכם") המקצר את שבוע העבודה מ 43 שעות בשבוע כפי שהיה נהוג עד עתה לשבוע עבודה של 42 שעות בשבוע ובהתאמה 182 שעות עבודה חודשיות במקום 186 כפי שהיה נהוג עד עתה.

עיקרי ההסכם הקיבוצי קובעים כדלקמן:

  • היקף שבוע העבודה במשק יקוצר בשעה אחת, כך ששבוע העבודה יעמוד על 42 שעות, במקום 43 שעות, וזאת ללא הפחתה בשכר.
  • קיצור שבוע העבודה יבוצע על ידי הפחתת שעת עבודה אחת ביום מוגדר וקבוע במהלך השבוע וייקבע בהתאם לצרכי העבודה ולמקובל במקום העבודה, וככל שניתן בהתחשב בבקשות וצרכי העובדים (להלן: "היום המקוצר").
  • עובד שיידרש לעבוד בשעה המופחתת ביום המקוצר עקב צרכי עבודה, יעבוד בהתאם לנדרש ולצרכי העבודה, ותשולם לו תמורה בגין עבודה בשעה נוספת.
  • מעסיק יהיה רשאי לשנות את היום שנקבע כיום מקוצר, אם צרכי העבודה מחייבים זאת. במקרה כזה יינתן לעובדים יום מקוצר אחר באותו שבוע, ככל שניתן בהתחשב בבקשות וצרכי העובדים.
  • שכר השעה יחושב על בסיס 182 שעות לחודש עבודה במקום 186 שעות כיום (מדובר למעשה בעליית השכר השעתי באופן עקיף).
  • הפחתת שעת עבודה כאמור בהסכם לא תהווה עילה לתביעות שכר או להפחתת שעות עבודה או לשינויים בתנאי עבודה של עובדים המועסקים לפני תחילת ההסכם 42 שעות או פחות.
  • זכויות צבורות (כגון חופשה ומחלה) במקומות עבודה בהם שיטת החישוב היא על בסיס שעתי, יותאמו לשיעור הצמצום בשעות העבודה כאמור בהסכם.
  • השינוי לא יחול על מי שחוק שעות עבודה ומנוחה לא חל עליו (עובדים בתפקידי אמון, הנהלה ועוד).

לדעתנו, הוראות ההסכם מחייבות מעסיקים (בעיקר כאלה המעסיקים עובדים במשכורת כהגדרתה בחוק – קרי, במשרה מלאה קבועה) לעדכן את הסכמי העבודה מול העובדים ולפעול להסדיר בהסכם העבודה, את הוראות ההסכם הקיבוצי.

כמו תמיד, משרדנו ישמח לספק יעוץ לעובדים ומעסיקים אשר מבקשים לבחון כיצד להחיל ולעמוד בהוראות ההסכם וכיצד הוא משפיע על מקום עבודתם.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית. הפוסט מהווה סקירה כללית בלבד, בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד מוסמך על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *