הטרדה מינית במקום העבודה – חובות המוטלות על המעסיק

במאמר הקודם בעניין הטרדה מינית דנו בשאלה מהי בעצם הטרדה מינית על פי החוק וכיצד צריכים עובד או עובדת שחשו עצמם נפגעים לפעול.

 

במאמר זה נדון בקליפת אגוז בחובות המוטלות בחוק על מעסיקים למניעת הטרדה מינית ולטיפול בה במקרה וחלילה התרחשה.

 

סעיף 7 לחוק למניעת הטרדה מינית מונה את החובות המוטלות על כל מעסיק (למעט סעיף ב' לחוק המיועד למעסיקים המעסיקים מעל 25 עובדים).

 

מלשון החוק אנו למדים כי על כל מעסיק לנקוט אמצעים סבירים בכדי למנוע הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי העבודה (לעניין יחסי העבודה יצויין, כי כאשר ההטרדה מתבצעת על ידי ממונה, ההטרדה תחשב ככזו, גם שלא במסגרת יחסי העבודה) ובכלל זה:

  1. לקבוע דרך יעילה להגשת תלונה בשל הטרדה מינית ובכלל זה הגדרת אחראי על הטרדות מיניות במקום העבודה. מומלץ, אך לא חובה, כי הממונה תהא אישה, אם אפשר משפטנית.
  1. לטפל בתלונות המגיעות ביעילות תוך שהוא עושה כל שביכולתו למנוע את הישנות המקרים. המחוקק מצפה ממעסיק אשר מגיעה אליו תלונה בעניין הטרדה מינית כי יערוך בדיקה יסודית ומקיפה בעניין. אנו ממליצים כי תהליך זה יבוצע תוך ליווי משפטי צמוד ותיעוד מירבי.
  1. מעסיק המעסיק מעל 25 עובדים חייב לקבוע במקום העבודה, במקומות בולטים תקנון שבו יובאו עיקרי החוק למניעת הטרדה מינית. אנו ממליצים בחום לכל המעסיקים לעשות זאת – גם אלו המעסיקים פחות מ 25 עובדים.

חשוב לציין כי הוראות החוק אינן אות מתה והן בגדר הוראות מחייבות הנאכפות בחומרה על ידי בתי הדין לעבודה.

 

על מנת לסבר את האוזן יצויין, כי מעסיק שאינו עומד בדרישות החוק עלול למצוא עצמו חב בתשלום פיצוי של עד 120,000 ₪ ללא הוכחת נזק – וזאת בנוסף לפיצוי בגין ההטרדה המינית עצמה!

 

לסיכום, מומלץ לכל מעסיק המעוניין להמנע מתביעות  בגין הטרדה מינית במקום העבודה ובחיוב בסכומים גבוהים לעמוד בדרישות החוק. משרדנו מספק ללקוחותיו שירות ייעוץ וליווי לחברות ומעסיקים המעוניינים  להתאים את מקום העבודה לדרישות החוק. ליווי זה כולל ייעוץ, הכוונה, הרצאות בפני העובדים, רענון נהלים וכו'.

 

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית. הפוסט מהווה סקירה כללית בלבד, בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד מוסמך על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *